• تهران ، خ قزوین ، نبش 16 متری امیری ، پاساژ میلاد قائم ، طبقه همکف ، ورودی 3 ، واحد 237
  • زمان تماس مغازه 9 تا 17 - برای موبایل شبانه روزی
  • 09125655247 - 02166697075
بسته

قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک به چه عواملی وابسته بوده و چگونه تعیین می شود؟

سیستمی از کارتریج های پمپ هیدرولیک، جریان ثابتی را در فشارهای مختلف فراهم می کند. پره های این دستگاه بر روی روتورها نصب شده و در داخل فرورفتگی ها حرکت می کنند. کارتریج پمپ هیدرولیک در خودروها برای پمپ های فرمان برق، سوپرشارژر، تهویه مطبوع و انتقال اتوماتیک استفاده می شود. این قطعه نسبت به مدل و مشخصات قیمت متفاوتی دارد. در ادامه به بررسی عوامل موثر در قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک پرداخته ایم.

چرا باید کارتریج پمپ هیدرولیک را تهیه کنیم؟

پمپ های هیدرولیک با فشار متوسط توسط اکثر مشاغل استفاده می شوند. هنگام به کار بردن یک موتور احتراقی، این سیستم ها در سرعت های بین 1200 تا 1750 RPM قابل استفاده هستند. بازده حجمی آنها در این شرایط فشار و سرعت، از 85 تا 90 درصد متغیر است. پمپ های هیدرولیک زمانی بهترین عملکرد را دارند که روغن تمیز باشد، شفت با سرعت مناسب کار کند و روغن کاری درست انجام شده باشد. پمپ های هیدرولیک معمولا بدون ایجاد صدا کار می کنند.

بی صدا بودن این قطعه در قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک تاثیر دارد. در روتور پمپ، شیارهای شعاعی به محور محرک متصل شده و در داخل یک حلقه بادامک می چرخند. نیروی گریز از مرکز ایجاد شده توسط چرخش محور، تیغه های روتور را در تماس با سطح لبه نگه می دارد. سپس آنها را به سمت بیرون هل می دهد.

برخی از پمپ های هیدرولیک پره را به طور موثر با پین فشاری به پوسته متصل می کنند. برخی دیگر از آنها از فنر سبک استفاده می نمایند. این نوع پمپ ها برای عملکرد با سرعت کم مناسب نیستند. دلیل این امر آب بندی کردن پمپ توسط پره ها با ورود به پوسته و خروج از شکاف ناشی از نیروی گریز است. مانند پمپ های دیگر، پمپ های تیغه ای به صورت موازی یا سری دوتایی موجود هستند.

کارتریج پمپ هیدرولیک با تولید نیروی گریز از مرکز، تیغه های شیار پمپ را به سمت محفظه کارتریج حرکت می دهد. پس از آن، سیال از مخزن به درگاه که به عنوان ورودی پمپ شناخته می شود، می رود. در ورودی پمپ، سیال با سطح حلقه بادامک تماس پیدا می کند و به تدریج پره ها را به شیار باز می گرداند.

تفاوت کارتریج ها نسبت به پمپ
تفاوت کارتریج ها نسبت به پمپ

نکاتی که در انتخاب پمپ هیدرولیک مناسب باید در نظر بگیرید

قبل از بررسی قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک، باید به نکات کلی خرید این پمپ دقت کنیم. حداکثر فشار کاری پمپ هیدرولیک اولین چیزی است که باید به آن دقت کنید. در این صورت می توانید تا حد امکان پمپ هیدرولیک مناسب خود را انتخاب نمایید. حداکثر دبی خروجی باید در مرحله دوم مورد بررسی قرار گیرد. همچنین نوع سیال در مرحله آخر انتخاب پمپ هیدرولیک مناسب، بررسی شود. هنگام انتخاب یک پمپ تیغه ای مناسب، توجه به فاکتور هایی مانند وزن، هزینه، نگهداری و تعویض قطعات، مفید است.

یک پمپ تیغه ای فضای اضافی را اشغال نمی کند. می توان از کارتریج پمپ هیدرولیک برای مقاصد دیگر استفاده کرد. به یاد داشته باشید که پمپ هیدرولیک مدت طولانی کار کرده و صدای کمی ایجاد می کند. علاوه بر این، روش تعویض کارتریج پمپ بسیار ساده است.

تفاوت قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک نسبت به نوع پمپ
تفاوت قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک نسبت به نوع پمپ

قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک چقدر است؟

عوامل متعددی بر قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک تاثیر می گذارند. اندازه پمپ اولین عاملی است که بر هزینه آن تاثیر خواهد گذاشت. در نتیجه هزینه پمپ متناسب با اندازه آن افزایش می یابد. در مرحله دوم نوع شفت مورد استفاده، می تواند بر میزان هزینه محصول تاثیر بگذارد. علاوه بر این، هزینه کارتریج برای پمپ تیغه ای سه تکه (سری V)، کمتر از پمپ پنج تکه (سری Vq) خواهد بود.

پمپ هیدرولیک، دارای کاربردهای گسترده
پمپ هیدرولیک، دارای کاربردهای گسترده

مزایای خرید کارتریج پمپ هیدرولیک از شرکت هیدرولیک ایران زمین

به دلیل اهمیت این صنعت، شما می دانید که باید کارتریج پمپ هیدرولیک را از یک فروشنده معتبر خریداری کنید. در غیر این صورت در معرض خطر دریافت کالای تقلبی با قیمت کارتریج پمپ هیدرولیک بالا قرار می گیرید. برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار، به دلیل هزینه بالای تعویض کارتریج پمپ هیدرولیک، ترجیحا محصول مورد نظر را از مجموعه های معتبر خریداری نمایید.

فروشگاه هیدرولیک ایران زمین همواره در کنار مشتریان خود خواهد بود، زیرا خود را در برابر آنها پاسخگو می بیند. به علاوه این مجموعه پشتیبانی قوی و دسترسی آسان برای پاسخ به تمام سوالات شما در مورد محصول فراهم کرده است.

 

مقالات مرتبط:

پمپ پیستونی و محوری rexroth a4vso

آیا پمپ هیدرولیک کوماتسو از کیفیت کافی برخوردار است؟

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *